align=bottom
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد گفت: کنفرانس بین‌المللی مدیریت و برنامه‌ریزی شهری قرار است ٢٩ آبان‌ماه در این شهر برگزار شود. محمدهادی مهدی‌نیا با بیان اینکه تاکنون هشت دوره از کنفرانس ‎ملی و بین‌المللی مدیریت و برنامه‌ریزی شهری برگزار شده، اظهار کرد: پیش کنفرانس برنامه‌ریزی و مدیریت شهری به‌صورت مشترک میان دانشگاه فردوسی و شورای شهر مشهد _امروز شنبه ١٧ آبان‌ماه در مرکز پژوهش‌های شورا برگزار می‌شود....

وی افزود: این کنفرانس با محوریت بررسی مسائل مختلف مدیریت شهری و برنامه‌ریزی شهری برگزار شده و به واکاوی نقش‌آفرینی کلانشهرهای کشور مانند مشهد در مسائل کاربردی که بین رشته مدیریت و برنامه‌ریزی شهری برای آن‌ها اتفاق می‌افتد می‌پردازد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد تصریح کرد: هفت دوره از این کنفرانس ملی بود که دوره هشتم از سلسله کنفرانس‌های مدیریت شهری با حضور اساتید نخبه به صورت بین‌المللی برگزار شده و نهمین دوره نیز بین‌المللی خواهد بود.

وی با اشاره به نتایج جلسات کنفرانس‌های برنامه‌ریزی و مدیریت شهری، اضافه کرد: بیشتر خروجی این کنفرانس‌ها کارگاه‌های آموزش و بررسی مقالات برگزیده و همچنین کارگاه‌هایی است که همزمان با کنفرانس برای آموزش کارکنان و کارشناسان شهری و شهرداری‌های کشور برگزار می‌شود.

مهدی‌نیا با بیان اینکه برپایی کارگاه‌های آموزشی یکی از بزرگترین دستاوردهای این کنفرانس است و این رویداد صرفاً علمی نیست و یک بعد کاربردی نیز دارد، افزود: آموخته‌های کنفرانس در بعد کاربردی، مدیریت و برنامه‌ریزی شهری را در شاخه‌های مختلف با بدنه مدیریت شهری مرتبط می‌سازد.

وی با اشاره به زمان برگزاری کنفرانس اصلی افزود: کنفرانس بین‌المللی قرار است ٢٩ آبان‌ماه برگزار شود و همایش امروز تنها پیش کنفرانس برای اطلاع رسانی و آشنایی بیشتر و به بهانه روز جهانی شهرسازی خواهد بود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: این کنفرانس قرار بود در اسفندماه برگزار شود که با شیوع کرونا لغو شد و انتظار بر این بود که کرونا کوتاه مدت باشد اما این اتفاق نیفتاد و تصمیم گرفتیم در آبان‌ماه به صورت سمینار با حضور اساتید شهرسازی آن را برگزار کنیم.

ایمنا

برگزاری نهمین کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری در مشهد