align=bottom
رییس هیئت کشتی خراسان رضوی گفت:در نظر داریم یک دوره مسابقات کشتی در رده سنی خردسالان نکوداشت "فردوسی" با حضور کشورهایی که در گذشته جزو "خراسان بزرگ" بوده‌اند را در مشهد برگزار کنیم که پیشنهاد برگزاری این رویداد مهم و بین‌المللی را به فدراسیون کشتی ارسال کرده‌ایم. مسعود ریاضی در خصوص برگزاری مسابقات جام خراسان بزرگ اظهار کرد: این رویداد مهم قرار است با حضور کشورهایی ...
... همچون تاجیکستان، افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان و قرقیزستان که بخشی از این کشورها در گذشته جزو خراسان بزرگ بوده‌اند، به همراه استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی برگزار شود.

وی درباره زمان برگزاری این رقابت بین‌المللی افزود: با توجه به شخصیت و جایگاه بی‌نظیر حکیم ابوالقاسم فردوسی در فرهنگ ایران و تاثیر وی بر بخش عظیمی از فرهنگ جهان، روز 25 اردیبهشت 1398، روز بزرگداشت فردوسی برای برگزاری این رقابت‌ها در نظر گرفته شده‌است.

وی خاطر نشان کرد: به دنبال این هستیم که مسابقات کشتی جام "خراسان بزرگ" در تقویم سالانه مسابقات بین‌المللی ثبت و هر ساله برگزار شود، در همین رابطه پیشنهاد برگزاری این رویداد مهم و بین‌المللی را به فدراسیون کشتی ارسال کرده‌ایم.

ایسنا