align=bottom
از میان آثار مرحله نهایی داوری جشنواره، ۱۱۰ اثر از ۲۷ کشور دنیا برای چاپ در کتاب و نمایشگاه انتخاب شده که دو روز قبل از اختتامیه با حضور هنرمندان صاحب اثر در نگارخانه شهر برپا می‌شود و به مدت یک هفته در معرض دید عموم خواهد بود. رییس جوامع آسیایی شبکه ایمن گفت: اختتامیه دومین جشنواره جهانی کاریکاتور «جامعه ایمن» 24 دی سال جاری در مشهد برگزار و برگزیدگان آن معرفی خواهند شد....
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، امیر عزیزی افزود: اسفند گذشته هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن در مشهد برگزار شد و متعاقب آن نخستین مرحله داوری میان 1700 اثر از 72 کشور جهان رسیده به دبیرخانه صورت گرفت و 180 اثر برای داوری در مرحله نهایی انتخاب شدند.
وی تصریح کرد: از آنجا که کاریکاتور ضمن برقراری ارتباط با جامعه، معضلات را به خوبی شناسایی کرده و با خلق یک اثر هنری می‌تواند جامعه را نسبت به آن حساس کند، این جشنواره تلاش کرد مباحث مدیریت شهری و بحران را که مساله‌ای فراگیر است به صورت غیرمستقیم با کمک هنر کارتون به مردم آموزش دهد.
رئیس جوامع آسیایی شبکه ایمن محوریت آثار دریافتی این جشنواره را «حمل ونقل پاک و ایمن»، «آسیبهای اجتماعی، سلامت روح و روان»، «مسائل زیست محیطی، حفظ و احیاء محیط زیست»، «فرهنگ ایمنی و نقش شهروندان در ایمنی جامعه» و «ایمنی معلولین، سالخوردگان و کودکان در شهرها» عنوان کرد و افزود: وقوع چند زلزله در اواخر سال گذشته سبب شد که زلزله نیز به عنوان موضوع ویژه جشنواره امسال انتخاب شود.
عزیزی عنوان کرد: در آئین اختتامیه دومین جشنواره جهانی کاریکاتور «جامعه ایمن» از سه اثر خارجی، سه اثر ایرانی و یک اثر با عنوان زلزله تقدیر خواهد شد.
رییس جوامع آسیایی شبکه ایمن همچنین از برپایی نمایشگاه آثار منتخب جشنواره همزمان با اختتامیه آن خبر داد و گفت: از میان آثار مرحله نهایی داوری جشنواره، ۱۱۰ اثر از ۲۷ کشور دنیا برای چاپ در کتاب و نمایشگاه انتخاب شده که دو روز قبل از اختتامیه با حضور هنرمندان صاحب اثر در نگارخانه شهر برپا می‌شود و به مدت یک هفته در معرض دید عموم خواهد بود.
گفتنی است جامعه جهانی ایمن زیرمجموعه سازمان بهداشت جهانی است و با هدف جلوگیری از حوادث خُرد شهری نظیر کم کردن میزان تصادفها، آلودگی هوا و موارد مشابه فعالیت می‌کند؛ ایمنی مدرسه، ترافیک، محیط کار، سالمندان، مساجد، ایمنی کودکان، بیمارستانها، اماکن عمومی و منازل از جمله برنامه‌های جامعه ایمن است.
 
http://ascn.info/cartoon-fa/

خبر دیگر در همین زمینه حاکی است:

سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد از برپایی گالری آثار هنرمندان کاریکاتوریست ملی و بین‌المللی دومین جشنواره جهانی کاریکاتور جامعه ایمن خبر داد. امیر عزیزی در مصاحبه با خبرنگار ما بیان کرد: فراخوان دومین جشنواره هنری جامعه ایمن که شامل جشنواره‌های فیلم کاریکاتور و دانش‌آموزی منتشر شده است. وی افزود: نخستین مرحله از این جشنواره در مراسمی با حضور هنرمندان مشهدی و کشوری، شهردار و اعضای شورا در دی ماه سال گذشته برگزار شد و حدود 1700 اثر از 72 کشور جهان به این جشنواره ارسال و داوری این آثار در دو هفته گذشته صورت گرفت.

سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد ابراز کرد: از این آثار180 اثر شایسته داوری در مرحله نهایی با حضور داوران کاریکاتوریست تراز اول ایرانی شد و از این میزان ۱۱۰ اثر برای کتاب و گالری از ۲۷ کشور دنیا انتخاب شدند.

عزیزی افزود: مراسم اختتامیه و اهدای جوایز دومین جشنواره جهانی کاریکاتور جامعه ایمن در دی ماه ۹۷ برگزار خواهد شد که به موجب آن گالری آثار برگزیده نیز با حضور خود صاحبان اثر برپا می‌شود.

وی اظهار کرد: از این میزان سه اثر برگزیده انتخاب، سه اثر نیز برگزیده ایرانی و یک اثر با عنوان زلزله انتخاب می‌شوند و گالری آثار برگزیده با حضور خود صاحبان اثر برگزار خواهد شد.

عزیزی یادآور شد: در داوری نهایی؛ بتول گندمی به عنوان رئیس کارگروه مدیریت بحران حضور و بر روند داوری نهایی و روند کار انتخاب آثار، نظارت داشتند تا اختتامیه به شکل هرچه مناسب‌تر و با باز خورد ملی در مشهد انجام گیرد.

زهرا غلامی / پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد