align=bottom
همزمان با فرارسیدن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اجلاسیه بین‌المللی «انقلاب اسلامی زمینه ظهور» در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی صبح روز یکشنبه 21 بهمن ماه 97 برگزار شد. در این مراسم شیخ یوسف الناصری رییس مجمع ادیان عراق سخنرانی کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران با محوریت زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) صورت گرفت. وی با اشاره به اینکه پایه و اساس انقلاب اسلامی ایران، آمادگی ...
... برای ظهور امام عصر(عج) است، ابراز کرد: عقیده درست، رهبری حکیمانه و پایبند بودن مردم ایران به آرمان‌های انقلاب مهمترین عامل استواری انقلاب اسلامی است.

شیخ یوسف الناصری با بیان اینکه همه ادیان به ظهور منجی اعتقاد دارند اما دیدگاه‌شان با هم متفاوت است، افزود: زمینه سازی ظهور باید جهانی شود لذا نباید این امر مهم تنها به مذهب تشیع اختصاص پیدا کند.
رییس مجمع ادیان عراق گفت: انقلاب اسلامی نقاط قوت زیادی دارد که ارائه الگوی مقاومت به جهان اساسی‌ترین دستاورد این انقلاب است.


این نشست به همت اداره امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی و ...مجمع راهبردی اندیشه مهدویت و با حضور گروهی از مدیران تشکل‌های مهدوی و مهمانانی از کشورهای عراق، سوریه، هندوستان، نیجریه و پاکستان در محل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.

در این اجلاسیه حسین غلام پور به بیان بخشی از فعالیت‌های اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی پرداخت و گفت: آستان قدس رضوی در عرصه بین المللی با رویکرد تحقق منویات امام خمینی(ره) که فرمودند«انقلاب اسلامی نقطه آغازین حکومت جهانی حضرت مهدی(عج)است» در راستای ترویج فرهنگ و معارف اسلامی تلاش می‌کند.

رییس اداره امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی با بیان اینکه از منظر برخی از فرهیختگان، انقلاب اسلامی ایران ظهور اصغر است و در حقیقت انقلاب اسلامی پرچمدار حکومت مهدوی است، افزود: هر ساله حرم مطهر رضوی میزبان حدود هفت میلیون زائر غیرایرانی است. برنامه‌های متناسب با طیف‌های مختلف این زائران توسط اداره امور زائران غیر ایرانی آستان قدس، طراحی و به آنان ارائه می‌شود.

غلام پور با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی آستان قدس رضوی در رشد و توسعه انقلاب و انتقال مفاهیم صحیح اسلامی و شیعی در عرصه بین المللی تاثیر به سزایی دارد، تصریح کرد: زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی سفیران جهانی انقلاب اسلامی و انتقال دهندگان معنویت در دنیا هستند.

ظلم ستیزی مهمترین ایده امام خمینی(ره)

در ادامه این اجلاسیه حجت الاسلام شیخ محمد سلیمان فعال حوزه بین الملل از کشور سوریه گفت: انقلاب اسلامی ایران در میدان مبارزه با استکبار الگوی همه انقلاب‌های جهان شد و در زمینه صدور تفکر اسلامی و ایجاد جبهه مقاومت نقش مهمی را ایفا کرده است. 

شیخ صورت والا دانش آموخته دانشگاه بین‌المللی المصطفی از کشور هندوستان در ادامه این برنامه اظهار کرد: ظلم ستیزی مهمترین ایده رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران است که موجب بیداری همه مظلومان در سراسر دنیا شده است.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی، کشور ایران مملو از ظلم و جور بود اما با به وقوع پیوستن انقلاب مردم این کشور با اتکا به داشته‌های دینی در برابر همه ظالمان ایستادند، گفت: امروز جهان پر از ظلم و جور است اما مردم به این ظلم‌ها عادت کرده‌اند این در حالی است که اگر از الگویی همانند انقلاب ایران بهره بگیرند هیچگاه در برابر ظلم ظالمان سکوت نخواهند کرد.

خبر دیگر در همین زمینه حاکی است: 

معاون بین الملل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء؛ انقلاب اسلامی احیاگر تمدن اسلامی و تفکر مهدوی است

معاون بین الملل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب متفاوت با دیگر انقلاب‌ها بود، گفت: انقلاب اسلامی احیاگر تمدن اسلامی و تفکر مهدوی است .

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر براتی در اجلاسیه بین المللی «انقلاب اسلامی زمینه ظهور» که صبح امروز با حضور فعالان و تشکل‌های مهدوی داخلی و خارجی در محل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد زمینه حکومت دینی، اجرای احکام اسلامی و زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) مهمترین اهداف بنیان گذار انقلاب اسلامی بود و تنها انقلابی که بر پایه و مبنای دین شکل گرفته انقلاب اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب متفاوت با دیگر انقلاب‌ها بود، گفت: انقلاب اسلامی احیاگر تمدن اسلامی و تفکر مهدویت است.
معاون بین الملل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) با انقلاب اسلامی هویت دینی را به مسلمانان جهان بازگرداند، افزود: رسالت انقلاب اسلامی آماده کردن مردم در جهان بشریت برای تحقق ظهور امام زمان(عج) است و این یک ویژگی و امتیاز خاص برای انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شود.

معاون بین الملل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء تصریح کرد: امام خمینی(ره) به مسلمانان آموخت که اگر در دنیا به جای درگیری بر سر مسائل پوچ، به اشتراکات دینی توجه کنند و احیاگر ارزش‌ها باشند بنابراین انقلاب اسلامی الگوی مقاومت در برابر حاکمان ظالم و استکبار است.

یادآوری می‌شود؛ به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اجلاسیه بین المللی «انقلاب اسلامی زمینه ظهور» با همکاری اداره امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی و مجمع راهبردی اندیشه مهدویت با حضور جمعی از مدیران تشکل‌های مهدوی در محل بیناد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
آستان نیوز