align=bottom
معاون قرآن و عترت اداره‌‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از آغاز ثبت نام غرفه های چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد خبر داد. حجت‌الاسلام محمدتقی کاظمی‌نسب، با اشاره به زمان برگزاری این نمایشگاه گفت: نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ٨ لغایت 14 ماه مبارک رمضان (23 تا 30 اردیبهشت 98) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد برپا می‌شود...

حجت‌الاسلام کاظمی‌نسب ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به نشانی khrz.farhang.gov.ir برای حضور در نمایشگاه ثبت‌نام کنند.

معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به نهاد‌هایی که می‌توانند برای حضور در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مشهد ثبت‌نام کنند، ابراز کرد: کلیه علاقمندان، هنرمندان قرآنی، موسسات، تشکل های قرآنی، ادارات دولتی، رسانه‌ها و بخش خصوصی می‌توانند از طریق سایت ارشاد خراسان رضوی ثبت‌نام کنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی


خبر جدیدی در همین زمینه حاکی است:

برگزاری «چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت» در دانشگاه فردوسی مشهد!

شنبه 7 اردیبهشت 1398

مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن‌کریم در دو استان تهران و خراسان رضوی خبر داد. نمایشگاه‌ بین‌المللی قرآن‌کریم امسال بیست و هفتمین دوره خود را تجربه خواهد کرد. نمایشگاهی که هرساله با شروع ماه مبارک رمضان کار خود را در بخش‌های مختلف آغاز می‌کند. مصلای بزرگ امام خمینی(ره) میزبان بیست و هفتمین... 
... دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن‌کریم خواهد بود. در سال‌های گذشته، علاوه بر برپایی نمایشگاه بین‌المللی قرآن‌ در پایتخت، جشنواره‌های قرآنی با همت ادارات فرهنگ و ارشاد استان‌ها در اقصی‌نقاط کشور برگزار می‌شد امّا اتفاق جدیدی که امسال رقم خواهد خورد، حاکی از آن است که شعبه دیگری از نمایشگاه بین‌المللی قرآن در استان خراسان رضوی برگزار ‌می‌شود.

اصغر امیرنیا مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی تسنیم گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ و هماهنگی‌های صورت گرفته مبنی بر برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن در سایر استان‌های کشور مقرر شد که در سال ۹۸، استان خراسان رضوی به عنوان شعبه استانی نمایشگاه انتخاب شود.

وی ادامه داد: نمایشگاه بین‌المللی قرآن‌کریم در استان خراسان رضوی جدا از شهرستان‌های این استان و هم‌زمان با نمایشگاه تهران و با همکاری شهرداری مشهد، آستان قدس رضوی و سایر نهادها و دستگاه‌های فرهنگی، هنری و مذهبی برگزار خواهد شد و زمان برگزاری آن از ۸ الی ۱۸ ماه مبارک رمضان و با مساعدت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

امیرنیا افزود: کمیته‌های مختلفی جهت برگزاری این نمایشگاه در نظر گرفته شده تا بتوانند فعالیت رضایت‌بخش و درخور شان مردم متدین و علاقه‌مند به ساحت مقدس قرآن و عترت ارائه کنند.

مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حضور قاریان و کارشناسان خارجی در ایام نمایشگاه خبر داد و گفت: از ۱۰ قاری داخلی و ۷ قاری خارجی و ۳ نفر از اندیشمندان حوزه قرآن و عترت دعوت شده است تا در نمایشگاه خراسان رضوی حضور داشته باشند تا بتوانیم از ظرفیت‌های قرآنی آنان بهره‌مند و محصولات فرهنگی کشورشان را در منظر عموم به نمایش بگذاریم.

امیرنیا درباره محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن در خراسان رضوی نیز گفت: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته، مکان برگزاری نمایشگاه در استان خراسان رضوی، دانشگاه فردوسی مشهد در نظر گرفته شده که در فضای باز و ۱۵ هزار متر مربع و همراه با فعالیت‌های ویژه خواهد بود که در این راستا تبلیغات وسیعی در فضای حقیقی و مجازی انجام، شورای سیاست‌گذاری و اجرایی تشکیل  و فضای رقابتی بین موسسات فرهنگی قرآن و عترت این استان فراهم شده است.

ایکنا به نقل از تسنیم 

یادداشت فرهیخت: 
امیدواریم که امسال همچون سال گذشته، رویکرد بین الملل از چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن مشهد حذف نشود. عکس زیر، یادآور اعتراضات فعالان و دغدغه داران توسعه ی رویکرد بین المللی شهر نسبت به این حذف گرایش بین الملل از سیزدهمین دوره ی نمایشگاه بود، در حالی که تمامی ادوار گذشته به صورت بین المللی برگزار شده بودند.