align=bottom
نخستین کارگاه بین‌المللی گرافیک با موضوع قدس، پایتخت ابدی فلسطین با عنوان «عوده القرن» 11 تا 14 اردیبهشت در ایران برگزار خواهد شد. «علیرضا کمیلی» دبیر اتحادیه بین‌المللی امت واحده روز دوشنبه تصریح کرد: نخستین کارگاه بین‌المللی گرافیک با موضوع قدس با حضور گرافیست‌های 12 کشور جهان و مشارکت نهضت مردمی پوستر مقاومت و هیئت هنر و حمایت آستان قدس رضوی در مشهد برگزار خواهد شد...

دبیر اتحادیه بین‌المللی امت واحده با بیان اینکه هدف از برگزاری این کارگاه، مقابله‌ی هنری با وقاحت آمریکایی‌ها در حمایت از رژیم صهیونیستی و طرح مساله خطرناک "معامله قرن" است، افزود: در این کارگاه سه روزه به سه موضوع "معامله قرن"، "عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی" و "اعلام پایتختی قدس برای این رژیم جعلی" پرداخته خواهد شد.

کمیلی با اعلام اینکه بیش از 30 گرافیست برتر ایرانی نیز در این کارگاه حضور خواهند داشت، افزود: از میان آثار تولیدی، 40 اثر جهت عرضه بین‌المللی در ایام «روز نکبت» و همچنین «روز جهانی قدس» برگزیده خواهد شد که توسط تشکل‌های مردمی حامی فلسطین در کشورهای مختلف جهان به نمایش درخواهد آمد.

پیشتر خبری در این خصوص بدین شرح منتشر شده بود:

نخستین کارگاه بین‌المللی گرافیک «عوده القرن» با موضوع قدس پایتخت ابدی فلسطین در مشهد مقدس برگزار می‌شود. علیرضا کمیلی دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده گفت: اولین کارگاه بین المللی پوستر «عوده القرن» با حضور گرافیست‌های 12 کشور جهان و مشارکت نهضت مردمی پوستر مقاومت و هیئت هنر و حمایت آستان قدس رضوی، اواخر هفته جاری در مشهد برگزار خواهد شد.

وی ضمن اعلام این خبر افزود: هدف از برگزاری این کارگاه مقابله‌ هنری با وقاحت آمریکایی‌ها در حمایت از رژیم صهیونیستی و طرح مسأله خطرناک معامله قرن است. لذا در این کارگاه سه روزه به سه موضوع معامله قرن، عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی و اعلام پایتختی قدس برای این رژیم جعلی پرداخته خواهد شد.

کمیلی با اعلام اینکه بیش از 30 گرافیست خبره‌ ایرانی نیز در این کارگاه حضور خواهند داشت افزود: از میان آثار تولیدی، 40 اثر جهت عرضه بین المللی در ایام روز نکبت و همچنین روز جهانی قدس برگزیده خواهند شد که توسط تشکل‌های مردمی حامی فلسطین در کشورهای مختلف جهان به نمایش درمی‌آیند.

باشگاه خبرنگاران پویا