align=bottom
مشهد میزبان نخستین کنگره بین المللی آسیایی هیپنوتیزم و ششمین کنگره بین المللی هیپنوتیزم است. رئیس انجمن هپینوتیزم آسیا گفت: این کنگره روزهای 23 تا 26 مهر ماه امسال در مشهد برگزار می شود. دکتر مهدی فتحی افزود:  170 متخصص حوزه هیپنوتیزم از 22 کشور جهان در این همایش به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد شرکت می کنند. وی گفت: میهمانان خارجی این کنگره از کشورهای مختلف از جمله چین، اندونزی، ژاپن، هند، ارمنستان، ترکیه، سوئد، سوئیس، بلژیک، آلمان، فرانسه، اتریش، لهستان، فنلاند،....
... دانمارک، اروگوئه و مکزیک هستند. 

دکتر فتحی افزود:   شرکت کنندگان در این کنگره را بیش از یک هزار نفر از داخل و خارج کشور شامل متخصصان حوزه های روانشناسی و روانپزشکی، رشته های مختلف پزشکی، بیهوشی، دندانپزشکی، مامایی و پزشکی ورزش اعلام کرد.

وی گفت: مهم ترین محورهای مقالات این کنگره چهار روزه را هیپنوتیزم در طب، عصب شناسی و مغز شناسی هیپنوتیزم، تکنولوژی نوین در هیپنوتیزم، جراحی زنده با هیپنوتیزم، هیپنوتیزم در ورزش و هپینوتیزم در دندانپزشکی است.

هیپنوتیزم، کاربرد وسیع در درمان بیماری های مختلف از جمله اختلالات اضطرابی، طب زنان و زایمان، دندانپزشکی، مداخلات روانشناختی و حین و بعد از عمل های جراحی نیازمند بی دردی دارد.

ایران قطب هیپنوتیزم آسیاست و در  15 سال اخیر افزون بر 350 جراحی با استفاده از روش هیپنوتیزم، بدون استفاده از داروی بیهوشی و بی حسی در ایران انجام شده که بیشتر آنها در مشهد بوذه است.

خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی