align=bottom
به برترین طرح های منتخب در سومین کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی و سومین فستیوال دانشجویی علوم اعصاب، بورسیه اعطا می شود. دبیر این کنگره گفت: این دو رویداد علمی ۲۱ تا ۲۳ خرداد به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود و محورهای مقالات کنگره، مالتیپل اسکلروز، صرع و اختلالات تشنجی، صدمات مغزی (نوروتروما)، بیماری‌های نورودژنراتیو، نوروفیزیولوژی درد، اختلالات عصبی عروقی، اختلالات عصبی ماهیچه‌ای، سلول‌های بنیادی عصبی و پزشکی بازساختی اعلام شده است..

دکتر سجاد سحاب با بیان اینکه تاکنون ۳۵۰ مقاله در این موضوعات به دبیرخانه همایش ارسال شده است، افزود: در نظر است  از بین دانشجویانی که مقالات علمی اصیل و غیر مروری به کنگره ارائه می‌دهند، شش نفر را با هزینه دانشگاه مونستر آلمان به آن کشور اعزام و با اعطای بورس فرصت مطالعاتی در آلمان، آنها را به مطالعه و تحقیق در خصوص پژوهش مورد علاقه‌شان هدایت کنیم.

وی در خصوص نحوه‌ انتخاب این دانشجویان برای اعطای بورس گفت: انتخاب‌ها از بین دانشجویان است و اعضای هیأت علمی یا پرسنل مراکز درمانی یا دانشکده‌ها در این انتخاب شرکت داده نمی‌شوند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: همچنین تنها مقالاتی به این بخش راه‌ می یابند که کاملا اصیل و مبتنی بر پژوهش میدانی باشند و از مقالات مروری یا تألیفی در این زمینه استفاده نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: مقالات این رقابت علمی، برای بدست آوردن بورس مطالعاتی، توسط استادان آلمانی بررسی و انتخاب می‌شوند و لذا باید هم با تسلط به زبان انگلیسی نوشته شده باشند و هم اینکه متد‌ها و تکنیک‌های پژوهشی آنها مطابق با پروتکل‌ها و استانداردهای بین‌المللی باشد.

خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی