align=bottomنخستین جشنواره و نمایشگاه فرهنگی با هدف معرفی ظرفیت‌های مشترک ایران و پاکستان در مشهد و با همکاری تعدادی از مجموعه های فرهنگی فعال در حوزه روابط ایران و پاکستان همزمان با هفتاد و دومین سالگرد استقلال این کشور در حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد. «محمدرضا کمیلی» دبیر جشنواره در این خصوص گفت: جشنواره سرزمین پاکان به همت پایگاه فرهنگی پاکستان ایرانی‌ترین همسایه و با همکاری خبرگزاری تسنیم،...
... آستان قدس رضوی، حوزه هنری مشهد مقدس، دانشگاه تهران و تعدادی دیگر از نهادهای فعال در حوزه روابط دو کشور برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این جشنواره از 27 مرداد تا جمعه یکم شهریور ماه 98 در حرم مطهر رضوی برگزار می شود و هدف مسئولین جشنواره معرفی فرهنگ و داشته های فرهنگی پاکستان به جامعه ایرانی است.

کمیلی ضمن تاکید به لزوم معرفی بهتر و کامل تر دو کشور به هم گفت: متاسفانه یکی از مشکلات مهمی که در گسترش روابط میان دو کشور دیده می شود شناخت ناقص و اشتباهی است که انتشار اخبار منفی باعث به وجود آمدن آنها در ذهن اتباع دو کشور شده است.

دبیر جشنواره سرزمین پاکان افزود: در این نمایشگاه غذاهای پاکستانی، شیرینیجات این کشور، لباس های محلی و... نیز عرضه خواهند شد که پیش بینی می شود مورد توجه زوار قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: تلاش مسئولین جشنواره حمایت حداکثری از حضور تمام متقاضیان و فعالان عرصه بین الملل است که می توانند به نحوی ما را در راه رسیدن به هدف خود یاری نمایند.

خبرگزاری تسنیم

آخرین به روزرسانی: 23 مرداد ماه 1398