align=bottom
شانزدهمین کنگره تخصصی بین‌المللی ام‌‌اس با حضور مهمانان و استادانی از سراسر ایران و پنج کشور غربی و آسیایی ۲۲ تا ۲۴ آبان‌ ماه در مشهد برگزار می‌شود. دکتر محمدعلی نهایتی اعلام کرد: در این کنگره، از استادان گروه‌های مغز و اعصاب، مغز و اعصاب اطفال، چشم‌ پزشکی، کلیه و مجاری ادرار،  اعصاب و روان و سایر رشته‌هایی که ام‌اس به نوعی به آنها ارتباط دارد، دعوت شده تا آخرین یافته‌ها و تحقیقات در زمینه‌‌ بیماری ام‌اس، مورد تبادل و بررسی قرار می‌گیرد. جانشین دبیر علمی شانزدهمین کنگره‌ی تخصصی ام‌اس افزود: برای این کنگره، فراخوان مقاله داده شده و ارائه دهندگان مقالات تا ۱۵ شهریور برای ارسال آثار علمی خود مهلت دارند....

فلوشیب ام‌اس گفت: به جهت اینکه فلوشیب‌های ام‌اس کشورمان به پیشرفته‌ترین روش‌های تشخیص و درمان ام‌اس، تسلط کامل دارند، نیازی به سخنرانی استادان خارجی این رشته در کنگره نداریم؛ اما به جهت تبادل افکار و نظریات و نیز طرح دیدگاه‌ها و پژوهش‌های علمی سایر کشورها با توجه به محدودیت‌های تحریمی، استادانی از چند کشور برای شرکت در کنگره دعوت شده‌اند.

دکتر نهایتی ادامه داد: آشنایی با داروهای جدید در زمینه بیماری ام اس، آشنایی با روش های تشخیصی تصویر برداری جدید در ام اس، مروری بر تازه های تشخیصی و درمان بیماری دویک (NMOSD)، مروری بر تازه های تشخیصی و درمانی آنسفالیت های اتو ایمن، مروری بر اقدامات توانبخشی و باز توانی بیماران ام اس، مروری جدید بر تزریق داروی بوتولونیوم توکسین در اسپاستیسیته بیماران ام اس و مروری بر تازه های تشخیصی و درمانی ام اس کودکان، از جمله محورهای علمی کنگره است.

شانزدهمین کنگره تخصصی بین‌المللی ام‌‌اس توسط انجمن ام اس خراسان رضوی با همکاری گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد و انجمن ام اس ایران و انجمن های مغز و اعصاب ایران و خراسان رضوی  ۲۲ تا ۲۴ آبان‌ماه در مشهد برگزار می‌شود.

خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی